język polski język rosyjski język angielski

Prymusowa Wola 60C
26-332 Sławno
tel./fax: 44 757 36 32
tel. kom.: 601 36 79 59
bojanowskiszkolka@wp.pl

Produkcja roślin iglastych

W szkółce produkujemy kilkadziesiąt gatunków tych roślin. Jeżeli dodamy do tego odmiany szlachetne to liczba ta wzrośnie do stukilkudziesięciu. Rośliny iglaste produkowane są z nasion, a ich przeważająca ilość to sadzonki takie jak świerki, jodły, sosny, modrzewie, miłorzęby, daglezje, cisy.

Produkcja tych roślin odbywa się głównie w gruncie, ale także w pojemnikach. Drugi sposób rozmnażania roślin iglastych to rozmnażanie wegetatywne, w którym wykorzystujemy możliwość utworzenia się korzeni na części pędu. Tak rozmnażamy tuje, jałowce, cisy, cyprysiki i świerki. Rośliny te produkujemy w pojemnikach oraz w gruncie i przeznaczone są na plantacje choinkowe, żywopłoty, do nasadzeń parkowych, ogrodowych oraz leśnych, a także jako podkładki do szczepień. Do sprzedaży przygotowywane są rośliny w wieku od 2 do 10 lat, w wielkości od 10 do 300 cm.

W ofercie naszej szkółki można znaleźć także rośliny uszlachetniane przez szczepienie form o interesującym pokroju i zabarwieniu igieł. Mogą to być rośliny o barwie złocistej, srebrzystej lub dwukolorowe, np. żółto zielone. Podłoże, w którym rosną rośliny w szkółce zawiera właściwe grzyby mikoryzowane i odpowiednią ilość nawozów mineralnych.
szkółka drzew
Top